Wybielanie zębów

Published in

Wybielanie zebów jest prostym, bezpiecznym nieinwazyjnym zabiegiem poprawiajacym estetyke uzebienia. Polega na rozjaśnianiu przebarwień szkliwa i zębiny poprzez reakcje biochemiczne przebiegające w powierzchownych warstwach zęba. Struktura zębów nie ulega zmianie i tylko kolor staje się jaśniejszy.

Istnieją różne metody wybielania zębów. Aktualnie stosujemy system Opalescence - nocne wybielanie. Jest to metoda, która wykorzystuje uprzednio juz sprawdzone w stomatologii preparaty. Nite White jest żelem o smaku miętowym lub wiśniowym. Zawiera 15 % lub 20 % nadtlenek karbamidu o neutralnym pH 6,9. Wprowadza się go do jamy ustnej przy pomocy specjalnej zębowej szyny podkładowej ( łyżki) zakładanej na kilka godzin, najczęściej na noc. Z powodu wysokiej lepkości żelu, a przez to przedłużonego kontaktu z zębami proces wybielania jest 30 - 50% skuteczniejszy od innych konwencjonalnych metod.

Przebarwienia szkliwa mogą mieć różne podłoże, zależne lub niezależne od nas. Niektóre z nich to przebarwienia wynikające z wieku, nikotynowe, uwarunkowane genetycznie lub polekowe. W niemal wszystkich przypadkach można uzyskać zadawalający efekt.

 

Kto może korzystać z systemu wybielającego?

Prawie każdy. Jest jednak kilka przypadków, kiedy leczenie może nie być skuteczne. Stomatolog zakwalifikuje pacjenta do przeprowadzenia kuracji po zbadaniu uzębienia. Niewyleczone stany zapalne tkanek miękkich jamy ustnej są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia procesu.

 

Czy ten proces jest bezpieczny?

Długoletnie test i kilkuletnie juz badania kliniczne wykazały, ze wybielanie zębów nadtlenkiem karbamidu pod kontrola stomatologa jest całkowicie bezpieczna zarówno dla zębów jak i dziąseł. Nie powoduje demineralizacji ani tez rozmiękczania szkliwa.

 

Czy są działania uboczne?

Niektórzy pacjenci doświadczają podczas leczenia nietypowej nadwrażliwości na zimno. Inni zgłaszają czasowe podrażnienia dziąseł objawiające się lekkim zaczerwienieniem. Objawy te mijają samoistnie w ciągu 1-3 dni pozakończonej kuracji.

 

Lampa wybielająca Bio White Accelerator

System wybielania polega na zastosowaniu nadtlenku mocznika i wodoru o stężeniu od 20% do 38% w formie żelu, który nanosimy na szkliwo zębowe (możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym). Powoduje to utlenianianie związków organicznych zawartych w strukturze zęba, które są przekształcane na prostsze związki, co znacząco wpływa na mniejszą absorpcję energii świetlnej. Źródło światła lampy wybielającej skutkuje wybieleniem powierzchni szkliwa. Czas naświetlania lampą wynosi od 15 do 30 minut z zależności od rodzaju zastosowanego żelu. Metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością wybielania i jest w pełni bezpieczna dla pacjenta. Zęby zachowają swój blask przez okres dwóch lat po zabiegu.